Firmy pozabankowe obecne na rynku

Firmy pozabankowe obecne na rynku

Na rynku nie brakuje firm, które udzielają pożyczek pozabankowych. Wiele z nich umożliwia nam zaciągnięcie pożyczki bez wychodzenia z domu. Potrzebujemy do tego jedynie dostępu do Internetu. Nie dostarczamy żadnych zaświadczeń i nie jesteśmy sprawdzani w BIK. Ponieważ firm jest sporo i wciąż powstają nowe, trzeba ostrożnie poruszać się pomiędzy ich ofertami. Jeśli dokładnie nie sprawdzimy warunków udzielania pożyczek, możemy wpakować się w problemy finansowe wynikające z dużych kosztów pokrycia zaciągniętego zobowiązania. Jak wybierać pożyczki pozabankowe i do kogo skierowana jest oferta udzielających je firm?

Wybór uzależniamy zwykle od tego, ile będzie kosztowało nas zaciągnięcie pożyczki. Mamy tutaj do czynienia z kosztami, o których nie mówi się w reklamach. Wchodzi w to ubezpieczenie, koszt przedłużenia okresu spłaty czy opłaty za ponaglenie do spłaty długu. Jeśli chcemy skorzystać z pożyczki przez Internet, unikniemy dodatkowych opłat, jakie mogłyby wynikać z wizyty przedstawiciela firmy pożyczkowej w naszym domu.

Obecne na rynku firmy pożyczkowe świadczą swoje usługi zarówno w oddziałach umieszczonych w różnych miastach, za pośrednictwem sieci, jak też wysyłając swoich pracowników do domu klienta. Zanim wybierzemy jedną firmę, dokładnie sprawdźmy ją w sieci. Na forach internetowych nie brakuje opinii dotychczasowych klientów, którzy są zadowoleni ze współpracy lub narzekają na nią i mówią o minusach brania pożyczki w konkretnej firmie. Jeśli ktoś został oszukany, miał do czynienia z kosztami ukrytymi lub zbyt wysokim oprocentowaniem, z pewnością poinformuje o tym innych. Dokładne przeczytanie opinii może uchronić nas przed kłopotami ze spłatą zadłużenia.

Wśród firm, które zamieszczają swoje reklamy w sieci i telewizji, znajdują się zarówno te godne zaufania, jak też te, których usługi budzą wiele wątpliwości. Jeśli po raz pierwszy sięgamy po pożyczkę bez zaświadczeń i chcemy wziąć ją za pośrednictwem sieci, najlepiej bazować na ofercie firmy istniejącej na rynku od lat i cieszącej się uznaniem dotychczasowych klientów. Sporo z nich zaproponuje nam na początek całkowicie darmową pożyczkę. Nie będzie ona wysoka, bo tutaj kwoty są ograniczone, jednak pozwoli zapoznać się z działaniem firmy i ocenić jakość jej usług. Warto pamiętać jednak, że darmowa pożyczka jest zachętą, ale nie powinna determinować tego, z usług której firmy skorzystamy w przyszłości. Może się bowiem okazać, że pierwsza pożyczka przypadła nam do gustu z powodu braku kosztów dodatkowych, zaś kolejna ma bardzo wysokie oprocentowanie i nie jest opłacalna. Za każdym razem powinniśmy robić porównanie aktualnych ofert.

Kto korzysta z oferty firm udzielających pożyczek pozabankowych? Przede wszystkim osoby, którym zależy na czasie. Tutaj bardzo szybko otrzymamy potrzebne pieniądze. Pożyczki bez zaświadczeń są też dostępne dla osób, które mają nieciekawą przeszłość kredytową i posiadają negatywne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej. Korzystają z nich też osoby pracujące dorywczo lub bez umowy o pracę.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *