Szybki kredyt bez zdolności kredytowej dla każdego? Jak nie dać się oszukać

Szybki kredyt bez zdolności kredytowej dla każdego? Jak nie dać się oszukać

Kredyty bez zdolności kredytowej to jedna z najczęściej wyszukiwanych w wyszukiwarkach fraz związanych z finansami. Zapotrzebowanie na tego typu usługi jest w Polsce bardzo duże. Obliczenia zdolności kredytowej, szczególnie przeprowadzane przez banki, bardzo rzadko stają się dla nas przepustką do otrzymania pożyczki czy kredytu – częściej to właśnie przez brak zdolności kredytowej nie otrzymujemy pomocy ze strony banku.

Jak to jest ze zdolnością kredytową?

Zdolność kredytowa obliczana jest w oparciu o wiele różnych informacji, które dotyczą całego naszego życia. Banki nie biorą pod uwagę jedynie wysokości naszych zarobków czy stażu pracy, ale zbierają informacje również o wysokości innych kredytów, wysokości płaconych rachunków, liczbie osób na utrzymaniu w gospodarstwie domowym i tak dalej.

  • Do obliczenia zdolności kredytowej używa się również następujących informacji: kosztów utrzymania, kosztów składek ubezpieczeniowych, miesięcznych sum zobowiązań kredytobiorcy, limitów na rachunkach, okresu kredytowania i sumy potrzebnego kredytu

Bank obliczając zdolność kredytową może nie przyznać nam kredytu. Szybka pożyczka online zaciągnięta w firmie pożyczkowej może być w tym przypadku jedyną możliwością otrzymania gotówki.

Czy firmy pożyczkowe nie obliczają zdolności kredytowej?

zamyślony

Zanim zdecydujesz się na szybką pożyczkę przelicz czy stać się na spłatę i i ile to będzie kosztować!

Firmy pożyczkowe z reguły nie obliczają zdolności kredytowej swoich klientów. Należy jednak zwrócić uwagę na formularze rejestracyjne, czy formularze związane z wnioskami o udzielenie pożyczki. W wielu z nich znajdujemy pola właściwie niezwiązane z samą chęcią powzięcia pożyczki. Parabanki pytają nas w nich o to samo, co sprawdzają banki: dochód netto, dochód brutto, liczbę członków rodziny, opłaty za mieszkanie, opłaty za rachunki, informacje o innych zobowiązaniach, ratach i kredytach i tak dalej.

  • Jeśli poszukujemy kredytu bez zdolności kredytowej, alarmujące mogą być dla nas wnioski skonstruowane właśnie w ten sposób. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że mimo zapewnień firmy, pożyczki takiej nie otrzymamy.

Jak wybrać kredyt przez Internet?

Szybka pożyczka online powinna być przede wszystkim pożyczką bezpieczną i zaciąganą z głową. Czego należy unikać wyszukując oferty kredytów na specjalnych warunkach (np. bez obliczania zdolności kredytowej)?

  • Nigdy nie korzystajmy z ogłoszeń zostawianych przez prywatnych inwestorów na portalach społecznościowych, portalach ogłoszeniowych (np. Gumtree) lub na forach kredytowych
  • Czytając opinie w Internecie na forach kredytowych, zwracajmy uwagę na liczbę postów osób wygłaszających pochlebne komentarze o nieznanych nam firmach pożyczkowych. Osoby zarejestrowane niedawno, z paroma postami, są zazwyczaj „klientami podstawionymi” – zatrudnionymi osobami, których zadaniem jest rozpowszechnianie pozytywnego wizerunku firmy i „robienie” reklamy.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *